Komisyon Başkanı

Kadir AYDIN
ARGE VE İNOVASYON KOMİSYONU BAŞKANI
kadiraydin@gencaskon.org.tr

Komisyon Üyeleri

Şinasi Sefa TORUN
ARGE VE İNOVASYON KOMİSYONU ÜYESİ
sefatorun@gencaskon.org.tr

Yusuf Asım PAKSOY
ARGE VE İNOVASYON KOMİSYONU ÜYESİ
yusufpaksoy@gencaskon.org.tr

ARGE VE İNOVASYON KOMİSYONU

FAALİYET ALANLARI

Üyeleri işadamları olan bir derneğin ilgi alanına giren konularda araştırmalar yapmak, yaptırmak. Öncelikle ekonomik konularla ilgili raporlar hazırlamak veya hazırlatmak. ASKON Yönetim Kurulunun ihtiyaç hissedeceği konularla ilgili araştırmalar yapmak. Orjinal ve büyük proje araştırmaları organize etmek, ASKON’ un itibar projeleri olarak topluma sunulmasını sağlamak. Aktüel ekonomik istatistikleri değerlendirmek ve üyelerin istifadesine hazır hale getirmek. Ülke ve Dünya ekonomisi ile ilgili istatistiki bilgileri toparlamak. AR-GE nin yaptığı çalışmalardan kalıcı ve kullanışlı olanlarını depolamak. Proje hazırlama, fizibilite, teşvik gibi konularda üyelere rehberlik edecek bilgileri depolamak. Komisyonlar ve sektörlerden bilgi transferi sağlamak ve bunları kullanışlı hale getirip depolamak.

ARGE VE İNOVASYON KOMİSYONU

KOMİSYONUN AMAÇLARI

Dünyada geliştirilen sosyo-ekonomik yapılar ve politikalarla ilgili olarak yakın plan incelemelerde bulunmak, değerlendirmeler yapmak, buna mümasil ülkemiz insanlarının ve kurumlarının çok yönlü olarak gelişme ve kalkınmaları için stratejiler üretmek. Öncelikle üyelerimiz için, bilahare bütün milletimiz için, önem arz eden konularla ilgili olarak önceden planlanan konuların araştırmasını yapmak ve belirli projeler üzerinde gelişime imkan sağlayıcı çalışmalar yapmak, zaman içerisinde bunları yayınlamak. Üyelerin teknik ve inovatif gelişmelere ayak uydurabilmeleri için takip yapmak ve yeni gelişmelerden üyeleri haberdar etmek.

GENÇ ASKON BÜNYESİNDE YER ALAN ÜYE FİRMALAR GENÇ ASKON İLKELERİ İLE İLERLEMEYE DEVAM EDİYOR.

BİZE ULAŞIN

GENÇ ASKON etkinlikleri, haberleri ve organizasyonlarından haberdar olmak veya herhangi bir konu hakkında bilgi almak için bize buradan ulaşabilirsiniz.

Gönderiliyor

©[2018] GENÇ ASKON. Tüm Hakları Saklıdır.

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

veya    

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?

Create Account