Değerli Üye Adayımız,

Geleceğin fatihleri, yerli ve milli sermaye hareketi Genç ASKON ailesi'ne hoşgeldiniz.

Genç ASKON 2020 itibari ile 25 şubesi ve 3000 üyesi ile aktif olarak çalışmaktadır.

Genç Askon

Genç ASKON, gençleri geleceğe hazırlamak, bu bağlamda ulusal ve uluslararası faaliyetler düzenlemek, işbirliği yapmak, güç ve gönül birliğini de gerçekleştirmek düşüncesiyle yola çıkan; ülkemizin kültür değerlerin, ticaret ahlakına bağlı ve saygılı; çağın gerektirdiği girişimci ruha sahip; ilkelerinden taviz vermeden gelişmeyi hedefleyen; mesleki birikimi ve çağdaş donanımıyla, iş insanı yada üst seviyede yönetici olma istidadı taşıyan gençlerin oluşturduğu bir "İş insanları" derneği'dir.

Genç ASKON, kurumsal kimliğini yıllar önce oluşturmuş ve profesyonel hizmet anlayışı içinde olan bir kurumdur. Genç ASKON, üyelere yönelik hizmetleri kapsamında iki seçenek bulunmaktadır; bedelli ve bedelsiz. Genç ASKON üyeleri dış geziler, eğitim seminerler vb. hizmetlerden bedelli olarak yararlanabilecekken, sektörler komisyonu çalışmaları, komisyonlarımız tarafından verilen hizmetler, bilgi alışverişinden, Genç ASKON kart v.b. hizmetlerden bedelsiz olarak yararlanabilirler.

İmkanlar

 • Geniş ve yararlı bir çevre; Ticari ağınızı genişletme konusunda Genç ASKON büyük bir rol oynayabilir.
 • Müşteri Potansiyeli; İşleriniz için yeni ve sağlam müşteriler bulmanız kolaylaşır. Her üye, herkes için birer müşteri potansiyelidir.
 • Türkiyemizin saygın kurum, kuruluşlarının heyetlerinde yer alma; Sivil toplum kuruluşlarının en önemli özelliklerinden biridir. Genç ASKON'un temel amacı halkı ve işçileri, devlet nezdinde iyi noktalara gelmek ve aralarında köprü olmaktır. Bu bağlamda devletin her kurumu ile çalışmaktadır.
 • Bilinirlik ve Saygınlık; Genç ASKON üyesi olan her kişi veya kurum, sektöründe prestij sahibi olmakla beraber bilinirlik kazanır.
 • Kişisel Kariyer; Başka kurum ve kuruluşlarda olacağı gibi derneğimizi temsil edecek görevler de alabilirsiniz.
 • Sosyal çevre oluşturma; Genç ASKON, ticari bir ağ oluşturma fırsatı sunarken aynı zamanda sunduğu imkanlarla da sosyal olarak geniş bir çevre oluşturmanıza da yardımcı olur.

Değerli Üye Adayımız,

Genç ASKON üyelik kriterleri aşağıda belirtilmiştir. Kriterlerimize uygun olmanız halinde iletişim sayfasında bulunan bilgiler yada sayfanın aşağısındaki form ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • 18-35 yaşları arasında olmak

 • Yöneticilikte bulunma potansiyeline
  sahip olmak
 • Genç bir girişimci yada yönetici olmak

ve en önemlisi olarak güzel ahlak sahibi, ülkesini ve toplumsal değerlerini seven bir birey olmaktır.